Jibe hakkında takıldıklarım

Windsurf TR Forum Beach Club Jibe hakkında takıldıklarım

Bu başlık 3 cevap ve 2 kişi içeriyor, son güncelleme aykut takak profil fotoğrafı aykut takak tarafından 1 ay, 3 hafta önce.

Şu an 1 mesaj görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (Toplam 4 içerisinden)
  • Yazar
    aykut takak profil fotoğrafı
    aykut takak
    Katılımcı

Herkese merhaba ara sıra jibe atarken başıma gelen bir olay var trapezden çıkıyorum carve ye basıp dönerken birde bakıyorumki trapez iplerine takılmışım sizce bu neden oluyordur iplerin uzun olcağnı sanmıyorum çünkü iplere girmek için bayağ bir yükseliyorum bumbamı yukarda kalıyor yoksa ön kolumu mu uzatmılıyım sizce nedir sorun

ikinci diğer sorum şöyle olacak jibe a girince yelkenin arkasını kapamak gerekiyor bu kapatmayı ne zaman yapmalıyım trapezdeyken mi trazpezden çıktıktan hemen sonramı yoksa carve noktasına ayağmızı bastığımızdamı kapatmalıyız arkayı

• Bu başlık 2 ay, 4 hafta önce aykut takak profil fotoğrafı aykut takak tarafından düzenlendi.
    hakan hoca profil fotoğrafı
    hakan hoca
    Yönetici

Trapezden çıktıktan sonra kollarını biraz uzatıp yelkeni kendinden uzaklaştırman gerekir.

Trapez iplerinde aşağı doğru sarkma eğimli olmalı. Sana dogru eğimli ise çıkardığın zaman aşağına sarkmadığı için sürekli trapezine dolaşabilir.

aykut takak
    Katılımcı

teşekkürler hakan hoca zaten o ipleri değiştirmem gerekecek sanırım eski ip kullanıyorum muhtemel dediğiniz gibi sarkma eğilimi olabilir ama her zaman unuttuğum bir diğer konuda sanırım ön elimi itmeyi unutuyorum ve yelkenden çok uzaklaşamıyorum buda takılmama sebeb oluyor teşekkürler bilgiler için

aykut takak
    Katılımcı

hakan hoca şimdi anladım ne demek istediğini evet kesin o yüzden başıma geldi bu olay ben her zaman trapez iplerine rahat girmek içn ipleri kendime doğru çeviririmki girmek kolay olsun yani benim ipler aşağı değil bana eğimli hal böyle oluncada jibe dönerken iplere takılıyorum süpersin çözdük olayı extra teşekkür ederim sana hoşçakal 🙂

Şu an 1 mesaj görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (Toplam 4 içerisinden)

Bu başlığa cevap yazabilmek için giriş yapmalısın.