Sıfır surf yelkeni dikimi test sonuçları

Windsurf TR Forum Makaleler Sıfır surf yelkeni dikimi test sonuçları

Bu başlık 4 cevap ve 1 kişi içeriyor, son güncelleme Recep Şengil profil fotoğrafı Recep Şengil tarafından 3 yıla, 2 ay önce.

Şu an 1 mesaj görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (Toplam 5 içerisinden)
  • Yazar
    Recep Şengil profil fotoğrafı
    Recep Şengil
    Katılımcı

Arkadaşlar,
    4.8 m2 yelkenimi 10 gün önce Alaçatıda 25-35 Knot havada test ettim. Sonuca ben bile inanamadım. Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum. Water Start çok kolay. Speed Jibe, Duck Jibe çok rahat. Hızda sorun yok. Yelken sağlam. Hiçbir dikiş açmadı. Yalnız yüksek hıza çıkınca yelken ıslık çalıyor sesin nereden geldiğini bulamadım . Yelkenin kurulumuda kolay özellikle North Sails tipi batten tensioner lar seçtiğim için kolay kuruluyor. Birkaç gün sonra Didim de testlere devam edeceğim. Sezon sonunda daha detaylı sonuç yazarım. Herkese bol rüzgarlı günler.
    f2 Melih Ankara…

Recep Şengil
    Katılımcı

-clubberfree

yüksek hızda ıslık çalan helikopter sesi çıkaran çok yelkene denk geldim kiraladığım kulüplerden bazen benim yelkenin bile ıslık çaldığına denk geldim bence orda bi sıkıntı olmaz tebrik ediyorm sizi çok önemli bi işin altına imza attınız

• Bu cevap 3 yıla, 2 ay önce hakan hoca profil fotoğrafı hakan hoca tarafından düzenlendi.
    Recep Şengil
    Katılımcı

-Deniz_hasanoglu

Yuksek hizlarda cogu yelken islik caliyor ben daha amatorum ama yanimdan gecen yelkenlerde cok gördüm

• Bu cevap 3 yıla, 2 ay önce hakan hoca profil fotoğrafı hakan hoca tarafından düzenlendi.
    Recep Şengil
    Katılımcı

-ersin

valla geçen hafta Didim’de gördüm … Melih Abi bu işi profesyonelce yapmış. Bundan iyisi can sağlığı…Tebrikler… bir de marka bulsak diyorum; meilhPryde

böylece ilk mesajımı da yazdım

Recep Şengil
    Katılımcı

Sörfçü Arkadaşlar,
    Monofilm ve dakron kumaştan diktiğim 4.8 m2 yelkenimi tüm sezon boyunca kullandım. 2-3 hafta hiç yıkamadan paketinde bıraktım tekrar kurduğumda hiçbir dikiş açılmadı ve monofilm zarar görmedi. En az 20 kez kurup söktüm ne formu bozuldu nede hasar oluştu. Her seferinde monofim cam gibi gerildi. Sadece tek bir kısım deforme oldu o da eyelet dediğimiz yelkeni gerdiğim kancaların bağlı olduğu halkalar. Bu halkalar germe kuvvetine dayanamadı ve çatladı. Türkiyede çelik eyelet (halka) bulamadığım için 17 mm genişliğinde alüminyum halka kullanmak zorunda kaldım. Daha sonra alüminyum halkalar yerine 2.5 mm kalınlığında 2 adet demir pul kullandım ve pulları 3 adet nylon bantla yelkene diktim. Eyelet sorununu böyle hallettim. Şu anda ikinci yelkenimin imalatına başladım 5.4 m2 dikiyorum. Daha sonra çok sert havalar için 4.0 m2 dikeceğim. Alaçatı da 37 knot havada yelkenim dayandı ama ben dayanamadım. Böyle havalar için 4.0 yelkenin gerekli olduğuna karar verdim. Bir süre sonra 5.4 m2 yelkenimin fotoğraflarını ve 4.8 m2 yelkenin seyir halindeki fotoğraflarını Flickr’a yükleyeceğim. Tüm sörfe gönül veren arkadaşlara çok selamlar.
    f2 Melih Ankara.

Şu an 1 mesaj görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (Toplam 5 içerisinden)

Bu başlığa cevap yazabilmek için giriş yapmalısın.